Zesłanie Ducha Świętego

28 maja 2023

 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”.
 2. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy pomyślnie zakończyli czas przygotowania i zostali dopuszczeni do Bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni.
 4. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od czwartku na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą
 5. We wtorek – ósmy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek oraz asystę procesyjną.
 6. O. Tomasz zaprasza we wtorki po Mszy św. wieczornej na wspólne śpiewanie i naukę pieśni i piosenek.
 7. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Ogarniajmy modlitwą wszystkie dzieci, a zwłaszcza te którym grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Eucharystii różaniec.
 9. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli dnia 10 czerwca. Koszt pielgrzymki to 60 zł, zapisy w zakrystii u br. Dominika, wyjazd spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej o godz. 6.30 rano.
 10. Członkowie wspólnoty Róż Żywego Różańca organizują pielgrzymkę (Polańczyk, Komańcza, Majdan, Myczkowce, Zwierzyń) dnia 17 czerwca. Koszt pielgrzymki to 190 zł, zapisy u br. Dominika w zakrystii.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 12. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 11.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, które w przyszłym roku chcą przyjąć Pierwszą Komunię Świętą.
 13. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, członkowie Towarzystwa św. Brata Alberta przeprowadzą kwestę na rzecz ubogich i bezdomnych.
 14. W zakrystii są do nabycia książki o przyszłych błogosławionych: „Markowskie Bociany”.
 15. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony