Akcja Katolicka

Akcja Katolicka przy parafii OO. Franciszkanów Reformatów p.w. Św. Antoniego z Padwy istnieje od 2010 roku. Aktywnych członków jest 11. Prezesem został wybrany Jerzy Golec, który pełni swą funkcje od początku powstania oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii.

Jak wynika ze statutu Akcji Katolickiej asystentem jest każdorazowy proboszcz. W początkowym okresie funkcję asystenta pełnił o. Damian Bieńkowski, który po zakończeniu swojego mandatu na funkcji gwardiana i proboszcza został przeniesiony do innego klasztoru, a na Jego miejsce został mianowany o. Tadeusz Pawłowicz, który jest obecnym asystentem grupy Akcji Katolickiej.

Akcja Katolicka współpracuje z o. Proboszczem na różnych poziomach i jest aktywna w licznych dziedzinach dotyczących sfery parafialnej i duszpasterskiej organizując zbiórki na rzecz osób potrzebujących z parafii i spoza niej. Pomaga w organizacji Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji parafialnych. Czynnie podejmuje współpracę z III Zakonem Franciszkańskim oraz wspólnotą Żywego Różańca.

Oprócz zadań wynikających z odpowiedzialności za parafię i parafian grupa Akcji Katolickiej podejmuje działania związane z realizacją zadań wynikających ze statutu Akcji Katolickiej. Statut przewiduje angażowanie się przez członków grupy we wszelkiego rodzaju pielgrzymki organizowane przez duszpasterzy oraz dni skupienia lub rekolekcje.

Osoby pragnące zaangażować się w pomoc w parafii, oraz stać się aktywnym członkiem Akcji Katolickiej zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt z proboszczem tutejszej parafii o. Tadeuszem Pawłowiczem.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony