Akcja Katolicka

Akcja Katolicka przy parafii OO. Franciszkanów Reformatów p.w. Św. Antoniego z Padwy istnieje od 2010 roku. Aktywnych członków jest 11. Prezesem został wybrany Jerzy Golec, który pełni swą funkcje od początku powstania oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii.

Jak wynika ze statutu Akcji Katolickiej asystentem jest każdorazowy proboszcz. W początkowym okresie funkcję asystenta pełnił o. Damian Bieńkowski, który po zakończeniu swojego mandatu na funkcji gwardiana i proboszcza został przeniesiony do innego klasztoru, a na Jego miejsce został mianowany o. Tadeusz Pawłowicz, który jest obecnym asystentem grupy Akcji Katolickiej.

Akcja Katolicka współpracuje z o. Proboszczem na różnych poziomach i jest aktywna w licznych dziedzinach dotyczących sfery parafialnej i duszpasterskiej organizując zbiórki na rzecz osób potrzebujących z parafii i spoza niej. Pomaga w organizacji Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji parafialnych. Czynnie podejmuje współpracę z III Zakonem Franciszkańskim oraz wspólnotą Żywego Różańca.

Oprócz zadań wynikających z odpowiedzialności za parafię i parafian grupa Akcji Katolickiej podejmuje działania związane z realizacją zadań wynikających ze statutu Akcji Katolickiej. Statut przewiduje angażowanie się przez członków grupy we wszelkiego rodzaju pielgrzymki organizowane przez duszpasterzy oraz dni skupienia lub rekolekcje.

Osoby pragnące zaangażować się w pomoc w parafii, oraz stać się aktywnym członkiem Akcji Katolickiej zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt z proboszczem tutejszej parafii o. Tadeuszem Pawłowiczem.

Najnowsze wydarzenia

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony