Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023

 1. Opiece Matki Bożej polecajmy dzieci z naszej parafii, które dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 11.45 przeżyją rocznicę chwili przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. Za tydzień, również o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców kandydatów, którzy pomyślnie zakończyli czas przygotowania i zostali dopuszczeni do Bierzmowania.
 4. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 5. We wtorek – siódmy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek oraz asystę procesyjną.
 6. Tomasz zaprasza we wtorki po Mszy św. wieczornej na wspólne śpiewanie i naukę pieśni i piosenek.
 7. W piątek, 26 maja, obchodzić będziemy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie, życzeniach i przyjmując Komunię świętą w ich intencji.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W sobotę na czuwanie przed uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego zapraszają Karmelici i Franciszkanie Konwentualni (szczegóły na plakatach w gablocie).
 10. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli dnia 10 czerwca. Koszt pielgrzymki to 60 zł, zapisy w zakrystii u br. Dominika, wyjazd spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej o godz. 6.30 rano.
 11. Członkowie wspólnoty Róż Żywego Różańca organizują pielgrzymkę (Polańczyk, Komańcza, Majdan, Myczkowce, Zwierzyń) dnia 17 czerwca. Koszt pielgrzymki to 190 zł, zapisy u br. Dominika w zakrystii.
 12. Uczniowski Klub Sportowy Pancerni Żurawica oraz Koło Radia Maryja w Żurawicy zwracają się z prośbą o wsparcie organizowanego wyjazdu na ogólnokrajową pielgrzymkę dzieci i młodzieży na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie w korytarzu.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.  

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony