Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

04 czerwca 2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Przed kościołem, członkowie Towarzystwa św. Brata Alberta przeprowadzą dzisiaj kwestę na rzecz ubogich i bezdomnych.
 3. Po Mszy św. o godz. 11.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, które w przyszłym roku chcą przyjąć Pierwszą Komunię Świętą.
 4. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 5. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 6. We wtorek – dziewiąty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek oraz asystę procesyjną. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich na wspólne biesiadowanie do ogrodu klasztornego.
 7. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele św. Józefa na Zasaniu (Salezjanie) o godz. 9.00, a po Eucharystii udamy się w procesji ulicami miasta do Archikatedry. Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i sypiące kwiaty oraz całą asystę procesyjną. Do kościoła Salezjanów wyruszymy o godz. 8.25. Tego dnia Msze święte w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym poza  Eucharystią o godz. 13.30 i 15.00, których nie będzie. Procesje w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św., z wyjątkiem niedzieli.
 8. Tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w Rzeszowie o godz. 19.00 koncert „Jednego serca, jednego Ducha”.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały ołtarze na trasie procesji. (pierwszy – Akcja Katolicka, drugi – Róże Różańcowe, trzeci – Służba Liturgiczna Ołtarza i czwarty – Franciszkański Zakon Świeckich).
 10. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (9 czerwca) na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele remontowe i kontynuację prac konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony