10 Niedziela Zwykła

11 czerwca 2023

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały ołtarze na trasie procesji (pierwszy – Akcja Katolicka, drugi – Róże Różańcowe, trzeci – Służba Liturgiczna Ołtarza i czwarty – Franciszkański Zakon Świeckich).
 2. Procesje w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św., a w czwartek, na zakończenie oktawy – poświęcenie wianków.
 3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 4. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową św. Antoniego z Padwy. Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza św. odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci do niesienia poduszek oraz sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną.
 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.
 7. W kościele Świętej Trójcy odbędzie się Modlitwa Kobiet, w piątek 16 czerwca. W programie: o godz. 18.00 – Eucharystia, o 19.00 – adoracja z modlitwą uwielbienia, o 21.00 – błogosławieństwo i zakończenie.
 8. Jak co roku, 21 czerwca, do południa, będzie można oddać elektrośmieci na placu klasztornym od ulicy Sowińskiego 3. Celem zbiórki jest wsparcie dzieł misyjnych.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe i kontynuację prac konserwatorskich w naszym kościele
  i klasztorze, które w roku bieżącym obejmują: remont kruchty i renowację obrazu św. Korneliusza.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony