Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

 1. Zniesiono ograniczenia dotyczące ilości osób w świątyni. Pamiętajmy jednak, że w kościele ciągle obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Komunię przyjmujemy przy balaskach.
 2. Od przyszłej niedzieli (7 czerwca) przestaje obowiązywać dyspensa udzielona przez Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
 3. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu”.
 4. Jutro pierwszy czerwca – Dzień Dziecka. Życzymy dzieciom Bożej radości.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni odprawiane będą codziennie 25 minut przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.35, a w niedzielę o godz. 18.35) Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. We wtorek ósmy dzień nowenny przed odpustową Uroczystością św. Antoniego z Padwy: o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Zachęcamy do Spowiedzi sakramentalnej i Komunii św. wynagradzającej.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Wasze ofiary. Dziękujemy również tym osobom, które zechciały złożyć ofiary na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się  w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.         

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony