7 Niedziela Wielkanocna

24 maja 2020

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa informujemy, że podczas nabożeństw i Mszy św., w naszym kościele mogą być zgromadzone maksymalnie 42 osobyProsimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Na placu przed kościołem należy zachować stosowny odstęp. Komunię przyjmujemy przy balaskach. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej obowiązuje zasłanianie maseczkami ust i nosa.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 4. We wtorek siódmy dzień nowenny przed odpustową Uroczystością św. Antoniego z Padwy: o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 5. Również we wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, zwłaszcza radości z dzieci. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 6. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. W związku z ograniczeniami termin I Komunii Świętej zostaje zmieniony (sugerowany przez rodziców to 9 sierpnia). Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Coroczna zbiórka elektrośmieci odbędzie się w czwartek 28 maja. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można składać na podwórzu klasztornym od ulicy Sowińskiego 3, tego dnia od  9.00 do 11.00.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Wasze ofiary. Dziękujemy również tym osobom, które rozumiejąc trudną sytuację w obecnym czasie, zechciały złożyć ofiary na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.      

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony