6 Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa informujemy, że podczas nabożeństw i Mszy św., w naszym kościele mogą być zgromadzone maksymalnie 42 osoby. Prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Na placu przed kościołem należy zachować stosowny odstęp. Komunię przyjmujemy przy balaskach. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej obowiązuje zasłanianie maseczkami ust i nosa.
 2. We wtorek szósty dzień nowenny przed odpustową Uroczystością św. Antoniego z Padwy: o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe podczas nabożeństwa majowego, które odprawiamy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
 4. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Termin I Komunii Świętej sugerowany przez rodziców to 9 sierpnia. W przyszłą niedzielę, 24 maja, zapraszamy tylko rodziców dzieci pierwszokomunijnych (bez dzieci) na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 11.45.
 6. Coroczna zbiórka elektrośmieci odbędzie się w czwartek 28 maja. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można składać na podwórzu klasztornym od ulicy Sowińskiego 3, tego dnia od godz. 9.00 do 11.00.
 7. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za Wasze ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.      

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony