Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

07 czerwca 2020

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj przestaje obowiązywać dyspensa, udzielona przez Biskupa, od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 3. Po Mszy o godz. 15.00 sprawowanej w intencji członków Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych.
 4. We wtorek ostatni, dziewiąty dzień nowenny przed odpustową Uroczystością św. Antoniego z Padwy: o godz. 8. 00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30 i 15.00, których nie będzie. W tym roku procesja ulicami naszego miasta nie odbędzie się dlatego też po Mszy o godz. 11.45 odprawimy nabożeństwo do czterech ołtarzy wewnątrz świątyni, a następnie udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed świątynią. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej. Z racji oktawy Bożego Ciała, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę 13 czerwca obchodzić będziemy odpust parafialny Świętego Antoniego. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. : 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i asystę procesyjną.
 7. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni odprawiamy we wszystkie dni tygodnia 25 minut przed wieczorną Mszą Św. (w tygodniu o godz.  17.35, a w niedzielę o godz. 18.35) Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich.
 9. Zniesiono ograniczenia co do ilości osób w świątyni. Pamiętajmy jednak o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni, a szczególnie podczas spowiedzi co jest znakiem odpowiedzialności za siebie i innych.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym

 gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy zdrowia i radości .

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony