Uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy

13 czerwca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Biskupi zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br. zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy. Poświęcenie chlebków i lilii podczas każdej Mszy św. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.45. Na procesję zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Błogosławieństwo dzieci odbędzie się po procesji.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w 41 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jacka. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W czwartek (17 czerwca) o godz. 18.30 w kościele Franciszkanów Konwentualnych młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Ogarnijmy w ten dzień naszą młodzież szczególną modlitwą.
 7. W przyszłą niedzielę (20 czerwca) o godz. 11.45 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych. Za dwa tygodnie (27 czerwca) zapraszamy dzieci rocznicowe na Mszę św. o godz. 11.45. (Spotkanie dla rodziców tych dzieci w niedzielę 20 czerwca po Mszy św. o godz. 11.45).
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony