Uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy

13 czerwca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Biskupi zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br. zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy. Poświęcenie chlebków i lilii podczas każdej Mszy św. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.45. Na procesję zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Błogosławieństwo dzieci odbędzie się po procesji.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w 41 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jacka. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W czwartek (17 czerwca) o godz. 18.30 w kościele Franciszkanów Konwentualnych młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Ogarnijmy w ten dzień naszą młodzież szczególną modlitwą.
 7. W przyszłą niedzielę (20 czerwca) o godz. 11.45 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych. Za dwa tygodnie (27 czerwca) zapraszamy dzieci rocznicowe na Mszę św. o godz. 11.45. (Spotkanie dla rodziców tych dzieci w niedzielę 20 czerwca po Mszy św. o godz. 11.45).
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony