12 Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Biskupi zdecydowali, że od dzisiaj (20 czerwca) zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Dzisiaj o godz. 11.45 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych. Za tydzień zapraszamy dzieci rocznicowe na Mszę św. o godz. 11.45. (Spotkanie dla rodziców tych dzieci dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45).
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się po wieczornej Mszy św. – we wtorek dla klasy 7, a w środę dla klasy 6.
 5. W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w tym roku.
 6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.
 8. Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w 41 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jacka. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Koło Radia Maryja z Żurawicy zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. (Informacja w gablocie).
 10. 9 lipca odbędzie się zbiórka elektrośmieci. (Dochód przeznaczony będzie na wsparcie misji).
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony