13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Biskupi zdecydowali, że od 20 czerwca zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 4. Dzisiaj o godz. 11.45 odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.
 5. Msza św. zbiorowa za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła; składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).
 7. W przyszłą niedzielę przechodzimy na cykl wakacyjny: ostatnia Msza św. o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia stanu łaski uświęcającej w sakramencie spowiedzi i Eucharystii.
 10. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 11. 9 lipca odbędzie się zbiórka elektrośmieci (dochód przeznaczony będzie na wsparcie misji).
 12. Decyzją władz zakonnych o. Zbigniew Rogowski został skierowany do pracy w klasztorze w Jarosławiu. Na jego miejsce przybędzie o. Tomasz Kupczakiewicz. Życzymy ojcom owocnej pracy na nowych placówkach.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony