13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Biskupi zdecydowali, że od 20 czerwca zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 4. Dzisiaj o godz. 11.45 odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.
 5. Msza św. zbiorowa za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła; składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).
 7. W przyszłą niedzielę przechodzimy na cykl wakacyjny: ostatnia Msza św. o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia stanu łaski uświęcającej w sakramencie spowiedzi i Eucharystii.
 10. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 11. 9 lipca odbędzie się zbiórka elektrośmieci (dochód przeznaczony będzie na wsparcie misji).
 12. Decyzją władz zakonnych o. Zbigniew Rogowski został skierowany do pracy w klasztorze w Jarosławiu. Na jego miejsce przybędzie o. Tomasz Kupczakiewicz. Życzymy ojcom owocnej pracy na nowych placówkach.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony