Uroczystość NMP Królowej Polski

03 maja 2018

 1. Dzisiaj, 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o odnowieniu duszy przez sakrament Pokuty i Eucharystii. Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00.
 3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się piątek (klasy 7 SP i 2 Gimn.) oraz sobotę (6 SP) po Mszy św. wieczornej.
 4. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy na ten dzień.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 rano odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. różaniec.
 6. W sobotę w kościele o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  Pierwsza Komunia w tym roku będzie miała miejsce 13 maja na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo we Mszy św. w innych godzinach.
 7. W dniach 22 czerwca – 1 lipca 2018 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy u o. Zbigniewa.
 8. W przyszłą sobotę wyrusza nocna pielgrzymka na Kalwarię. Prosimy by osoby chętne na wspólny powrót zapisały się w zakrystii.
 9. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 15 maja mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018r. rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca, będą mieli obniżone należne im płatności o 1 procent za każdy roboczy dzień opóźnienia.
 10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty i parafii.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony