6 Niedziela Wielkanocy

06 maja 2018

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
 2. We wtorek uroczystość św. Stanisława patrona Polski. To także czwarty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W piątek 11 maja w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji Ojczyzny przed obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 4. Pierwsza Komunia św. w tym roku odbędzie się 13 maja na Mszach świętych o godz. 10.30 i 12.00. Rocznica I Komunii natomiast 20 maja o godz. 11.45. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo we Mszy św. w innych godzinach.
 5. W dniach 22 czerwca – 1 lipca 2018 r. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy u o. Zbigniewa.
 6. W sobotę po Mszy Św. o godz. 21.00 wyrusza nocna pielgrzymka na Kalwarię. Prosimy by osoby chętne na wspólny powrót zapisały się w zakrystii.
 7. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 15 maja mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. rolnicy którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca, będą mieli obniżone należne im płatności o 1 procent za każdy roboczy dzień opóźnienia.
 8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe. W tym roku planujemy kontynuować remont kaplicy chóru zakonnego, zabezpieczyć kolejny fragment muru od ulicy Mniszej oraz wyremontować dach nad dawnymi salkami katechetycznymi.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony