6 Niedziela Wielkanocy

06 maja 2018

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
 2. We wtorek uroczystość św. Stanisława patrona Polski. To także czwarty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W piątek 11 maja w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji Ojczyzny przed obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 4. Pierwsza Komunia św. w tym roku odbędzie się 13 maja na Mszach świętych o godz. 10.30 i 12.00. Rocznica I Komunii natomiast 20 maja o godz. 11.45. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo we Mszy św. w innych godzinach.
 5. W dniach 22 czerwca – 1 lipca 2018 r. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy u o. Zbigniewa.
 6. W sobotę po Mszy Św. o godz. 21.00 wyrusza nocna pielgrzymka na Kalwarię. Prosimy by osoby chętne na wspólny powrót zapisały się w zakrystii.
 7. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 15 maja mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. rolnicy którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca, będą mieli obniżone należne im płatności o 1 procent za każdy roboczy dzień opóźnienia.
 8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe. W tym roku planujemy kontynuować remont kaplicy chóru zakonnego, zabezpieczyć kolejny fragment muru od ulicy Mniszej oraz wyremontować dach nad dawnymi salkami katechetycznymi.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Najnowsze wydarzenia

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
 • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
 • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
 • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony