7 Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja 2018

 1. Dzisiaj opiece Matki Bożej polecajmy dzieci z naszej parafii, które przyjmują po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii na Mszach o 10.30 i 12.00. W Białym Tygodniu z dziećmi komunijnymi spotykamy się o godz. 17.30.
 2. Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu godz.17.30, a w niedzielę o godz.18.30)
 3. We wtorek piąty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy Świętej.
 4. Spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 13.00.
 5. W najbliższą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Dzieci Rocznicowe będą miały swoją Mszę św. o godz. 11.45. Prosimy osoby niezainteresowane o skorzystanie z Mszy św. w innych godzinach.
 6. Również w niedzielę na Mszy Studenckiej o godz. 13.30 modlitwa w intencji zdających egzaminy w sesji letniej i błogosławieństwo indeksów.
 7. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na 38 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4 -15 lipca w grupie św. Jacka. (szczegóły w gablotce).
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej (na Dróżki Matki Bożej), w przyszłą niedzielę. Wyjazd o godz. 10.00. Zapisy w zakrystii.
 9. Koło Radia Maryja z Żurawicy, 21 maja, organizuje pielgrzymkę do Radecznicy na spotkanie Radia Maryja.(szczegóły w gablotce).
 10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty i parafii.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony