Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. W tygodniu natomiast Msze św. poranne odprawiamy o godz. 6.30, 7.30 i 8.00.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie kandydatów na ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 spotkanie dopuszczonych do bierzmowania z klas VIII.
 4. We wtorek będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Prowincjała Jacka Komana, który o godz. 18.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy św. odprawianej z racji wizytacji przedkapitulnej.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy podczas Mszy św. wieczornej.
 6. Do końca listopada imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 7. W zakrystii i przed kościołem są do nabycia wigilijne świece Caritas i opłatki na wigilijny stół.
 8. Członkowie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę przeprowadzą przed kościołem tradycyjną kwestę na przedświąteczne wsparcie ubogich. Dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność i ofiarność.
 9. Duszpasterstwo Młodzieży i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na spotkanie przygotowawcze Europejskiego Spotkania Młodych Taizé we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (26 listopada) o godz. 18.30 w Domu Katolickim „Roma”, ul. Grodzka 11.
 10. Parafia na Kazanowie zaprasza 8 grudnia o godz. 19.00 na Akatyst ku czci Bogurodzicy Dziewicy i Mszę św. „Trydencką” wynagradzającą (szczegóły na plakacie).
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa  najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony