33 Niedziela Zwykła

17 listopada 2019

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i pożegnanie Relikwii bł. Anieli Salawy (patronki tercjarzy franciszkańskich), które peregrynowały po domach Tercjarzy.
 2. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w kancelarii lub zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 3. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 4. Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy wraz z oddziałem rejonowym PCK i klubami Honorowych Dawców Krwi na uroczystą Mszę św. z okazji 100-lecia powstania PCK 24 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. św. Brata Alberta.
 6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie kandydatów na ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla osób z klas VIII dopuszczonych do bierzmowania.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, modlitwy i każde dobre słowo. Bóg Zapłać.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa  najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony