1 Niedziela Adwentu

01 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza niedziela okresem Adwentu rozpoczyna nowy rok w liturgii. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Narodzenia, w Sakramentach, a zwłaszcza Eucharystii z Komunią i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 2. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Z tydzień zaś, dla uczniów z klas VIII.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
 5. Członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzają przed kościołem kwestę na przedświąteczne wsparcie ubogich. Dziękujemy za Waszą dobroć.
 6. W piątek, 6 grudnia, zapowiedział wizytę w naszym klasztorze o godz. 16.00 święty Mikołaj. W zakrystii już przygotowano miejsce na prezenty dla grzecznych dzieci.
 7. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00. Z racji pierwszego piątku zachęcamy do spowiedzi św. i komunii wynagradzającej.
 8. Z uwagi na zbliżającą się Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) o godz. 17.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, a następnie modlitwy nowennowe.
 9. W pierwsze czwartki miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 rano, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z racji nowego roku duszpasterskiego, którego temat brzmi: „Oto wielka tajemnica wiary” i jest zachętą do kontemplacji Eucharystii.
 10. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.
 11. Władze Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu wraz z Duszpasterstwem Akademickim zapraszają na sympozjum pt.: „Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej na przykładzie Rodziny Ulmów z Markowej”. Sympozjum odbędzie się we wtorek – 10 grudnia o godz. 11.15 w auli PWSW (ul. Książąt Lubomirskich 4).
 12. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas oraz opłatki na wigilijny stół.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych.

Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni,
na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień
życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony