1 Niedziela Adwentu

01 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza niedziela okresem Adwentu rozpoczyna nowy rok w liturgii. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Narodzenia, w Sakramentach, a zwłaszcza Eucharystii z Komunią i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 2. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Z tydzień zaś, dla uczniów z klas VIII.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
 5. Członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzają przed kościołem kwestę na przedświąteczne wsparcie ubogich. Dziękujemy za Waszą dobroć.
 6. W piątek, 6 grudnia, zapowiedział wizytę w naszym klasztorze o godz. 16.00 święty Mikołaj. W zakrystii już przygotowano miejsce na prezenty dla grzecznych dzieci.
 7. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00. Z racji pierwszego piątku zachęcamy do spowiedzi św. i komunii wynagradzającej.
 8. Z uwagi na zbliżającą się Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) o godz. 17.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, a następnie modlitwy nowennowe.
 9. W pierwsze czwartki miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 rano, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z racji nowego roku duszpasterskiego, którego temat brzmi: „Oto wielka tajemnica wiary” i jest zachętą do kontemplacji Eucharystii.
 10. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.
 11. Władze Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu wraz z Duszpasterstwem Akademickim zapraszają na sympozjum pt.: „Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej na przykładzie Rodziny Ulmów z Markowej”. Sympozjum odbędzie się we wtorek – 10 grudnia o godz. 11.15 w auli PWSW (ul. Książąt Lubomirskich 4).
 12. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas oraz opłatki na wigilijny stół.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych.

Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni,
na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień
życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony