Święto Przemienienia Pańskiego

06 sierpnia 2023

 1. Wczoraj o godz. 11.45 w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu, w otoczeniu współbraci, odszedł do Pana nasz brat zakonny – Dominik Baran OFM. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele w środę o godz. 11.30. Różaniec w intencji br. Dominika przed Eucharystią o godz. 11.00.
 2. Różaniec w kaplicy zakładu pogrzebowego Hades (ul. Słowackiego 98) w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
 3. Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 4. Jak co roku, 12 sierpnia, wyruszamy na pielgrzymi szlak udając się na odpust do Kalwarii Pacławskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce na Mszę św. o godz. 6.30, po której wyruszymy w asyście chorągwi. Zapraszamy serdecznie asystę procesyjną. Nie zapomnijmy zabrać intencji, w których będziemy się modlić oraz dobrego, radosnego humoru. Bagaże przekazujemy na samochód przed Mszą św.
 5. Osoby chętne do służby porządkowej w czasie pielgrzymki zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej do zakrystii.
 6. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Jak co roku zachęcamy, by ofiarować naszą abstynencję za grzechy i skutki pijaństwa.
 7. Do końca sierpnia, w naszym kościele, ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 10.00.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmują: remont kruchty i renowację obrazu przedstawiającego św. Korneliusza.
 10. Dnia 8 września będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie sal duszpasterskich, których kompleksowy remont trwał kilka ostatnich lat. Szczegółowy program będzie przekazany w najbliższym czasie.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony