19 Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023

 1. Do końca sierpnia, w naszym kościele, ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 10.00.
 3. We wtorek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Przed Eucharystią o godz. 15.00 przywitamy pątników wracających z Kalwarii Pacławskiej. O godz. 14.00 wyjście spod kościoła asysty procesyjnej. Zapraszamy ministrantów, lektorów, asystę procesyjną oraz wiernych.
 4. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Jak co roku zachęcamy, by ofiarować osobistą abstynencję za grzechy i skutki pijaństwa.
 5. Członkowie Wspólnoty Róż Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Zwierzyńca, Zamościa i Chełma dnia 26 sierpnia. Wyjazd o godz. 5.45 z Placu Rybiego. Koszt – 300 zł. Zapraszamy chętnych, nie tylko ze wspólnoty różańcowej. Zapisy i wpłaty w zakrystii tylko do końca tygodnia.
 6. Dzień 15 sierpnia obchodzić będziemy jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Tego dnia podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami będą zbierane fundusze, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Ofiary z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmują: remont kruchty i renowację obrazu przedstawiającego św. Korneliusza.
 8. Dnia 8 września będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie sal duszpasterskich, których kompleksowy remont trwał kilka ostatnich lat. Szczegółowy program będzie przekazany w najbliższym czasie.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony