20 Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2023

 1. Do końca sierpnia, w naszym kościele, ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 10.00.
 3. W dniach 25-27 sierpnia obchodzić będziemy Dni Patrona Miasta Przemyśla – św. Wincentego. W inicjatywie wezmą udział m.in. obchodząca swoje 105-lecie Straż Ochrony Kolei. W niedzielę o godz. 10.00 w kościele Franciszkanów Konwentualnych zostanie odprawiona Msza św. w intencji Przemyśla, a po Eucharystii uroczysta procesja ulicami miasta. Szczegółowy program na plakatach.
 4. Mops w Przemyślu zachęca do zapoznania się możliwością zostania rodziną zastępczą. Szczegóły na plakacie w korytarzu.
 5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkoły podstawowej odbędzie się 3 września o godz. 11.45. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie przyborów szkolnych.
 6. Dnia 8 września (piątek) o godz. 15.30 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie sal duszpasterskich, którego dokona o. Krzysztof Bobak OFM – Minister Prowincjalny z Krakowa. Tego dnia odbędzie się również konferencja naukowa o bł. o. Krystynie Gondku – franciszkańskim męczenniku z Dachau, który przed wojną posługiwał w naszym klasztorze, studiował w Przemyślu i tutaj został wyświęcony na kapłana. Jedna z sal będzie nosiła jego imię. Szczegóły wydarzenia na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 7. Instytut Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu ogłasza nabór na kierunek Architektura Wnętrz. To studia bezpłatne o profilu praktycznym. Informacje o rekrutacji można uzyskać na stronie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu i na plakatach informacyjnych. Pragniemy zaznaczyć, iż studenci tego kierunku zrealizowali projekt wnętrza naszych sal duszpasterskich.
 8. W kinie Helios będzie można obejrzeć filmu o rodzinie Ulmów pt.: „Historia jednej zbrodni”. Chętnych zapraszam do zakrystii.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony