21 Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023

 1. Dzisiaj, po raz ostatni w okresie wakacyjnym ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i środy o godz. 17.00 i w piątki o godz. 11.00.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek można skorzystać ze spowiedzi od godz. 6.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.30. Do chorych zgłoszonych udamy się od godz. 9.00. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec o godz. 8.00.
 4. Prezydent Miasta, Starosta i Dowódca Garnizonu zapraszają na uroczystości upamiętniające 84 rocznicę wybuch II wojny światowej – 1 września o godz. 16.00 uroczysta Mszę św. w kościele Karmelitów Bosych. Ciąg dalszy uroczystości przy Grobie Nieznanego żołnierza o godz. 17.00.
 5. Od 1 września rozpoczynamy Nowennę przed Beatyfikacją Rodziny Ulmów. Modlitwy nowennowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczną się o godz. 17.50, a następnie zostanie odprawiona Msza św. z kazaniem. W niedzielę nowenna o godz. 18.50.
 6. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkoły podstawowej 3 września o godz. 11.45. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie przyborów szkolnych.
 7. Nauki Przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek 4 września o godz. 19.00 w kościele. Zapisy i dokładniejsze informacje podczas pierwszego spotkania.
 8. Dnia 8 września (piątek) o godz. 15.30 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie sal duszpasterskich, którego dokona o. Krzysztof Bobak OFM – Minister Prowincjalny z Krakowa. Tego dnia odbędzie się również konferencja naukowa o bł. o. Krystynie Gondku – franciszkańskim męczenniku z Dachau, który przed wojną posługiwał w naszym klasztorze, studiował w Przemyślu i tutaj został wyświęcony na kapłana. Jedna z sal będzie nosiła jego imię. Szczegóły wydarzenia na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 9. Instytut Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu ogłasza nabór na kierunek Architektura Wnętrz. Informacje o rekrutacji można uzyskać na stronie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu i na plakatach informacyjnych. Pragniemy zaznaczyć, iż studenci tego kierunku zrealizowali projekt wnętrza naszych sal duszpasterskich.
 10. W kinie Helios będzie można obejrzeć filmu o rodzinie Ulmów pt.: „Historia jednej zbrodni”. Seans odbędzie się 2 września o godz. 19.30. Cena biletu 15 zł. Można zapłacić w zakrystii do 31 sierpnia lub w kasie kina przed projekcją (cena 16 zł).
 11. Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Kalwarię odbędzie się 2 września. Msza św. przed Obrazem MB w intencji dawców krwi i ich rodzin o godz. 9.00 (szczegóły w gablotkach).
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony