22 Niedziela Zwykła

03 września 2023

 1. Dzisiaj o godz. 11.45 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkoły podstawowej. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie przyborów szkolnych.
 2. 1 września rozpoczęliśmy nowennę przed beatyfikacją Rodziny Ulmów. Modlitwy nowennowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczną się o godz. 17.50, a następnie zostanie odprawiona Msza św. z kazaniem. W niedzielę nowenna o godz. 18.50.
 3. Pielgrzymi z naszej parafii udający się do Markowej w przyszłą niedzielę, odjadą z Placu Rybiego o godz. 5.00 razem z pielgrzymami z parafii Karmelitów Bosych. Karty Wstępu zostaną przekazane uczestnikom w autobusie.
 4. Osoby zgłoszone na wyjazd własnym środkiem lokomocji proszone są o odebranie Kart Wstępu w zakrystii.
 5. Nauki Przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek 4 września o godz. 19.00 w kościele. Zapisy i dokładniejsze informacje podczas pierwszego spotkania.
 6. W najbliższy piątek (8 września) o godz. 15.30 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie sal duszpasterskich, którego dokona o. Krzysztof Bobak OFM – Minister Prowincjalny z Krakowa. Tego dnia odbędzie się również konferencja naukowa o bł. o. Krystynie Gondku – franciszkańskim męczenniku z Dachau, który przed wojną posługiwał w naszym klasztorze, studiował w Przemyślu i tutaj został wyświęcony na kapłana. Jedna z sal będzie nosiła jego imię. Szczegóły wydarzenia na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 7. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy o. Cypriana, który został skierowany do pracy w Krakowie. Jednocześnie, już oficjalnie, witamy w naszej wspólnocie klasztornej o. Rajmunda – wikariusza klasztoru i ekonoma oraz br. Mariusza – zakrystiana, który zastąpił zmarłego brata Dominika. Życzymy im owocnej posługi w Przemyślu.
 8. W sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana świętej pamięci: Zofia Mojsa, Br. Dominik Baran, Maria Fuks, Elżbieta Nowak. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmują: remont kruchty i renowację obrazu przedstawiającego św. Korneliusza.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony