23 Niedziela Zwykła

10 września 2023

 1. Dzisiaj w Markowej odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów. Otoczmy modlitwą wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu, a zwłaszcza przedstawicieli naszej parafii. Zwracajmy się też do Boga w naszych osobistych intencjach za wstawiennictwem błogosławionych Samarytan z Markowej.
 2. W czwartek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża. O godz. 18.00 do grona ministrantów i lektorów zostaną przyjęci kandydaci i swoją formację rozpoczną kandydaci na ministrantów. Chłopców pragnących zasilić szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza (grupy ministrantów) prosimy o kontakt w zakrystii.
 3. Tego dnia o godz. 19.00 spod Katedry wyruszy Droga Krzyżowa na wzgórze Trzech Krzyży.
 4. Za tydzień zapraszamy rodziców i dzieci kl. III z naszej parafii na pierwsze spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. po Mszy św. o godz. 11.45. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania na Mszę o godz. 13.30. A na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 5. W sobotę 16 września jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystościach z okazji 84 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka: Mszy św. w kościele Św. Trójcy o godz. 10.00 i o godz. 11.15 przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.
 6. Inne wydarzenia na plakatach w gablotkach.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Ofiary z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmują: remont kruchty i renowację obrazu przedstawiającego św. Korneliusza.
 8. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i za uczestnictwo w sympozjum o bł. O. Krystynie Gondku OFM – męczenniku z Dachau, które połączone było z otwarciem i poświęceniem sal duszpasterskich. Żywimy nadzieję, że miejsce to będzie odpowiednim zapleczem dla różnego rodzaju inicjatyw parafialnych.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony