17 Niedziela Zwykła

30 lipca 2023

 1. Msza św. beatyfikacyjna 10 września 2023 roku w Markowej będzie odprawiana na wolnym powietrzu. Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi w gablotach, dotyczącymi ogólnych zasad uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych i zgłaszania pielgrzymów oraz parkowania autokarów i samochodów osobowych z Archidiecezji Przemyskiej. Osoby planujące uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych w Markowej, proszone są o zapisanie się na „Kartę wstępu do sektorów”. Zapisy tylko do dzisiaj w zakrystii.
 2. W poniedziałek o godz 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w puszce przy ołtarzu Matki Bożej.
 3. W środę (2 sierpnia) obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Anielskiej – Odpust Porcjunkuli. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni. Tego dnia za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o odnowieniu stanu łaski uświęcającej. W piątek będziemy spowiadać od godz. 6.00 do 9.00 i od godz. 17.00 do 18.30. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Eucharystii różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Do końca sierpnia, w naszym kościele, ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 7. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 10.00.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

W miesiącu lipcu odeszli do Pana nasi parafianie:
Marek Supa, Krzysztof Ruszel, Gabriel Węgrzyniak, Zygmunt Czubiński, Jacek Przybyłko, Henryk Babiński, Anna Kozaczkiewicz.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony