16 Niedziela Zwykła

23 lipca 2023

 1. Dzisiaj, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu przed dworcem PKP i na ul. Sowińskiego.
 2. Penitencjaria apostolska ogłosiła specjalne odpusty na III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który przeżywamy dzisiaj pod hasłem: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Będzie je można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża.

Tę specjalną łaskę będą mogli uzyskać wierni, którzy z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych wezmą udział w papieskiej Mszy w Bazylice św. Piotra lub innych uroczystościach na całym świecie. Ponadto będzie można też otrzymać odpust za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Takie spotkanie może też mieć charakter wirtualny tj. odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.

 1. Msza św. beatyfikacyjna 10 września 2023 roku w Markowej będzie odprawiana na wolnym powietrzu. Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi w gablotach, dotyczącymi ogólnych zasad uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych i zgłaszania pielgrzymów oraz parkowania autokarów i samochodów osobowych z Archidiecezji Przemyskiej. Osoby planujące uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych w Markowej, proszone są o zapisanie się na „Kartę wstępu do sektorów”. Zapisy do 30 lipca w zakrystii.
 2. Do końca sierpnia, w naszym kościele, ostatnia Msza św. odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 3. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 10.00.
 4. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony