Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Zapraszamy uczniów klasy 6 zamieszkujących naszą parafię, na spotkanie formacyjne przygotowujące do Bierzmowania, po Mszy o godz. 11.45 podczas której będzie miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów do LSO oraz odnowienie przyrzeczeń ministranckich.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą czytane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 4. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparciem misji franciszkańskich. Można nabyć również świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł oraz opłatki.
 5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8 przed Bierzmowaniem (należy przynieść uzupełnione indeksy).
 6. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, wolontariusze będą zbierać datki na terapię dla Poli Matuszek. Urodzonej w styczniu 2022 roku dziewczynce zdiagnozowano SMA- Rdzeniowy Zanik Mięśni. Choroba wyniszcza i zabiera sprawność. Terapia genowa, która zatrzymuje chorobę kosztuje około 9.5 mln zł. Dzięki niej, dziecko może żyć i rozwijać się prawidłowo.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony