1 Niedziela Adwentu

27 listopada 2022

 1. Do końca listopada imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki są czytane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji jest odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, a więc nowy rok w liturgii. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Bożego Narodzenia, w sakramentach (zwłaszcza Eucharystii z Komunią) i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8 przed Bierzmowaniem (należy przynieść uzupełnione indeksy).
 4. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 5. Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni i piosenek we wtorek o godz. 19.00.
 6. 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego też, od wtorku (29 grudnia) o godz. 17.30 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy nowennowe.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00. Z racji pierwszego piątku zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia komunii św. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 8. Dzisiaj, przed kościołem, wolontariusze, harcerze i członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać datki na terapię dla Poli Matuszek, której zdiagnozowano SMA- Rdzeniowy Zanik Mięśni. Choroba wyniszcza i zabiera sprawność. Dzięki terapii genowej, dziecko może żyć i rozwijać się prawidłowo.
 9. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Można nabyć również świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł oraz opłatki.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 11. Również w przyszłą niedzielę Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu przeprowadzi przed kościołem zbiórkę połączoną z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych, w celu pozyskania środków do zakupu środka transportu przystosowanego do przewozu osób na wózkach. (Kiermasz będzie otwarty od godz. 9.00 do 16.00).
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo.

 

Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni, na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony