2 Niedziela Adwentu

04 grudnia 2022

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic. Chętnych do włączenia się w odmawianie różańca we wspólnocie Róż zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub u zelatorów.
 2. Dzisiaj obchodzi swoje imieniny o. Krystian. Msza w intencji solenizanta zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.
 3. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 4. We wtorek o po Mszy św. roratniej zapraszamy na wspólne śpiewanie.
 5. 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego też, o godz. 17.30 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy nowennowe. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. Tego dnia nie będzie Mszy św. roratniej.
 6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w katedrze, o godz. 17.00 zostanie odśpiewany „Akatyst ku czci Bogurodzicy”. Jest to nabożeństwo z VI wieku, w którym rozważa się rolę Maryi w historii zbawienia.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Można nabyć również świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł oraz opłatki.
 8. We wtorek, 6 grudnia o godz. 16.00, zapowiedział wizytę w naszym klasztorze święty Mikołaj. W zakrystii już przygotowano miejsce na prezenty dla grzecznych dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Eucharystię o godz. 11.45.
 10. Dzisiaj, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu przeprowadzi przed kościołem zbiórkę połączoną z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych. Celem jest zakup środka transportu do przewozu osób na wózkach. (Kiermasz będzie otwarty od godz. 9.00 do 16.00).
 11. Rodzice Poli Matuszek dziękują za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na terapię genową dla córki. W naszej parafii udało się zebrać kwotę 3552,20 zł.
 12. Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Rodzina rodzinie na Ukrainie„ i zaopiekowanie się rodziną z diecezji kijowsko-żytomierskiej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy św.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo. Taca w przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg Zapłać.

 Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni, na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony