33 Niedziela Zwykła

13 listopada 2022

 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.45 oraz uczniów klas 7 przed bierzmowaniem o godz. 16.00.
 2. Na ołtarzu św. Antoniego i Matki Bożej zostały ustawione puszki do których można składać ofiary w związku z XIV Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Ukrainie.
 3. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 4. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą czytane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.
 6. W czwartek przypada święto św. Elżbiety Węgierskiej patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 7. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.
 • Podczas Mszy św. o godz 11.45 będzie miało miejsce przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza oraz odnowienie przyrzeczeń ministranckich.
 • Zapraszamy uczniów klasy 6, zamieszkujących na terenie naszej parafii, na spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania, po Mszy św. o godz. 11.45.
 • O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 1. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparciem misji franciszkańskich. Można nabyć również świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł.
 2. Nasza parafia oraz Komisariat Ziemi Świętej z Krakowa organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 27 kwietnia do 4 maja 2023. Zapisy są otwarte do końca tego tygodnia. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich w kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony