32 Niedziela Zwykła

06 listopada 2022

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 2. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 3. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą czytane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają:
 • w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w piątek 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do udziału w uroczystościach patriotycznych: Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 10.00 i wspólnego śpiewania Hymnu pod pomnikiem Orląt Przemyskich o godz. 12.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski – abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 1. W następną niedzielę odbędzie się:
 • spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych – po Mszy św. o godz. 11.45.
 • uczniów klas 7 przed bierzmowaniem – o godz. 16.00.
 1. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparciem misji franciszkańskich.
 2. Nasza parafia oraz Komisariat Ziemi Świętej z Krakowa organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 27 kwietnia do 4 maja 2023. Zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich w kościele i klasztorze.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony