Uroczystość Wszystkich Świętych

01 listopada 2022

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30 i 15.00, których nie będzie. Na Cmentarzu Głównym Msza św. i nabożeństwo za zmarłych o godz. 14.00. Nabożeństwo za zmarłych w naszym kościele o godz. 18.30.
 2. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 3. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą czytane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 4. Jutro wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte odprawiamy jak w dzień powszedni.
 5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piętek od 9.00. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 7. W najbliższą niedzielę Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca o godz. 15.00, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 8. Nasza parafia oraz Komisariat Ziemi Świętej z Krakowa organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Ojczyzny Jezusa w dniach od 27 kwietnia do 4 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za modlitwy i każde dobre słowo.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony