8 Niedziela Zwykła

27 lutego 2022

 1. W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, dzisiaj oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska będą przekazane poszkodowanym w konflikcie zbrojnym. Równocześnie zachęcamy wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w puszce przy ołtarzu Matki Bożej.
 3. Zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. z kazaniem w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, we wtorek o godz. 17.30.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy (od pokarmów mięsnych) od 14 roku życia, oraz ilościowy (3 razy w ciągu dnia, w tym raz do syta) od 18 do 60 roku życia.
 5. Od czwartku przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 6. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działająca przy tutejszym klasztorze zaprasza osoby zainteresowane dołączeniem do wspólnoty na spotkania formacyjne w każdy poniedziałek marca od godz. 16.00 do 17.00. Szczegóły w gablocie.
 7. Centrum Wsparcia Środowiskowego Zaburzeń Psychicznych działające przy Caritas zachęca osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego w codziennym funkcjonowaniu do skorzystania z pomocy lokalnego centrum na ul. Ks. Piotra Skargi 6 (II piętro). Szczegóły w gablocie.
 8. Informujemy, że kurs przedmałżeński w Parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego rozpocznie się 7 marca. Katechezy będą głoszone przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w kościele.
 9. Dyrekcje przedszkoli nr 2 i nr 9 w Przemyślu zapraszają rodziców do zapisywania dzieci na nowy rok szkolny w dniach od 1 do 22 marca. Szczegóły w gablocie.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni i obchodzącym jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony