1 Niedziela Wielkiego Postu

06 marca 2022

 1. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na wspólną modlitwę o pokój na Ukrainie. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze pod przewodnictwem ks. Bpa Krzysztofa Chudzio dzisiaj o godz. 18.00, a o godz. 20.00 adoracja dla młodzieży oraz wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych zespołów Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 3. We wtorek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Otoczmy modlitwą wszystkie kobiety.
 4. Od czwartku przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowo w piątki o godz. 6.00 i dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 5. W czwartek 10 marca o godz. 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta – od Archikatedry do Krzyża Zawierzenia. Nasza parafia przejmuje krzyż i czyta rozważanie stacji VI. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich mieszkańców i parafian .
 6. W następną niedzielę, 13 marca, podczas Mszy św. o  godz. 11.45 będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie książeczek pierwszokomunijnych dla dzieci z klas trzecich.
 7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni i obchodzącym jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony