7 Niedziela Zwykła

20 lutego 2022

 1. Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną prosimy przebywających w świątyni o dostosowanie się do obowiązujących zasad i zasłanianie nosa i ust.
 2. Dzisiaj, w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.45 uczniów klas 8.
 3. We wtorek obchodzić będziemy Święto Katedry św. Piotra. W naszych modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku – Piotrze naszych czasów.
 4. Trwają ferie, ale pamiętajmy, że Pan Bóg zaprasza nas na Eucharystię w każdą niedzielę. Nie zawiedźmy Go.
 5. W poniedziałek 21 lutego od godz. 19.00 do 21.00 będzie można zwiedzić nasz kościół i klasztor z przewodnikami PTTK z racji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Franciszkanów-Reformatów to doskonała okazja by poznać jego historię i postaci z nim związane, zobaczyć miejsca na co dzień nieudostępniane do zwiedzania oraz efekty pracy konserwatorów kilku ostatnich lat (m.in. chór zakonny). Trasa turystyczna obejmuje również wiele innych miejsc i zakamarków klasztornych. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działająca przy tutejszym klasztorze zaprasza osoby zainteresowane dołączeniem do wspólnoty na spotkania formacyjne w każdy poniedziałek marca od godz. 16.00 do 17.00. Szczegóły w gablocie.
 7. Centrum Wsparcia Środowiskowego Zaburzeń Psychicznych działające przy Caritas zachęca osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego w codziennym funkcjonowaniu do skorzystania z pomocy lokalnego centrum – ul. Ks. Piotra Skargi 6 (II piętro). Szczegóły w gablocie.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni i obchodzącym jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony