6 Niedziela Zwykła

13 lutego 2022

 1. Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną prosimy przebywających w świątyni o dostosowanie się do obowiązujących zasad i zasłanianie nosa i ust.
 2. Dzisiaj, w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o 11.45 uczniów klas 8.
 3. Przypominamy że w każdy piątek o 6.00 odprawiana jest w naszym kościele Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Rozpoczęły się ferie, ale przypominamy, że Pan Bóg zaprasza nas na Eucharystię w każdą niedzielę. Nie zawiedźmy Go.
 5. W poniedziałek 21 lutego od 19.00 do 21.00 będzie można zwiedzić nasz kościół i klasztor z przewodnikami PTTK z racji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Franciszkanów-Reformatów to doskonała okazja by poznać jego historię i postaci z nim związane, zobaczyć miejsca na co dzień nieudostępniane do zwiedzania oraz efekty pracy konserwatorów kilku ostatnich lat (m.in. chór zakonny z obrazem Matki Bożej Niepokalanej odrestaurowane dzięki ofiarom parafian). Trasa turystyczna obejmuje również wiele innych miejsc i zakamarków klasztornych. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni i obchodzącym jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony