4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

11 marca 2018

 1. Dzisiaj, po Mszy o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo w ramach nowenny przed stuleciem odzyskania niepodległości.
 2. Podczas Mszy świętej o godz. 13.30 i bezpośrednio po niej – z okazji zbliżającej się 74 rocznicy egzekucji w Markowej – odbędzie się spotkanie z Marią Elżbietą Szulikowską, autorką opowieści i wierszy o Rodzinie Ulmów pt. „Markowskie bociany” oraz „Kwiaty pamięci”. Autorka opowie o życiu, śmierci i wydobywaniu z niepamięci historii bohaterskiej Rodziny Sług Bożych.
 3. Przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o 6.00 i dodatkowo dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W każdą niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 16.00 (ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu). Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć paschaliki w cenie 7zł i baranki wielkanocne w cenie 5zł, które są wsparciem działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 informuje, iż od 05 do 23 marca odbędą się zapisy dzieci do klas pierwszych. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 6. 15 marca w Archikatedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w 70 rocznicę śmierci Bł. Ks. Balickiego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 do kościoła ojców Franciszkanów na koncert Pieśni Pasyjnych.
 8. W dniach od 22 czerwca do 1 lipca 2018 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy u o. Zbigniewa.
 9. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na kontynuację prac remontowych w klasztorze. Dziękujemy serdecznie za Wasze wsparcie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony