4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

11 marca 2018

 1. Dzisiaj, po Mszy o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo w ramach nowenny przed stuleciem odzyskania niepodległości.
 2. Podczas Mszy świętej o godz. 13.30 i bezpośrednio po niej – z okazji zbliżającej się 74 rocznicy egzekucji w Markowej – odbędzie się spotkanie z Marią Elżbietą Szulikowską, autorką opowieści i wierszy o Rodzinie Ulmów pt. „Markowskie bociany” oraz „Kwiaty pamięci”. Autorka opowie o życiu, śmierci i wydobywaniu z niepamięci historii bohaterskiej Rodziny Sług Bożych.
 3. Przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o 6.00 i dodatkowo dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W każdą niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 16.00 (ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu). Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć paschaliki w cenie 7zł i baranki wielkanocne w cenie 5zł, które są wsparciem działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 informuje, iż od 05 do 23 marca odbędą się zapisy dzieci do klas pierwszych. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 6. 15 marca w Archikatedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w 70 rocznicę śmierci Bł. Ks. Balickiego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 do kościoła ojców Franciszkanów na koncert Pieśni Pasyjnych.
 8. W dniach od 22 czerwca do 1 lipca 2018 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy u o. Zbigniewa.
 9. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na kontynuację prac remontowych w klasztorze. Dziękujemy serdecznie za Wasze wsparcie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony