5 Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018

 1. Przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowo w piątki o 6.00 i dla dzieci o godz.16.30, a w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. (Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.) Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Do soboty w zakrystii prosimy zgłaszać osoby chore i starsze które pragną skorzystać ze spowiedzi świątecznej przed świętami.
 2. Prosimy by z sakramentu pokuty skorzystać przed świętami i w Wielki Tydzień wejść z czystym sumieniem.
 3. W sobotę 24 marca Rada Parafialna oraz Akcja Katolicka organizują Drogę Krzyżową ulicami Naszej Parafii. Rozpoczęcie na ulicy Moniuszki o godz. 19.00. Zapraszamy Wszystkich Parafian i sympatyków.
 4. Następna niedziela to Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy.
 5. Niedzielą palmową rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Zapraszamy wiernych na nauki w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 8.00 i 18.00. Nauki w poniedziałek, wtorek, środę dla dzieci o 9 i 11, a dla młodzieży o 12.00
 6. Przypominamy że: do 23 marca trwają zapisy dzieci do klas pierwszych SP nr 5. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie Szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 7. Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego zaprasza dzisiaj o godz. 12.30 do kościoła ojców Franciszkanów na koncert Pieśni Pasyjnych.
 8. W dniach 22 czerwca – 1 lipca 2018 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie. Zapisy u o. Zbigniewa.
 9. Dziękujemy za wszystko co składacie na potrzeby naszej wspólnoty.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony