3 Niedziela Wielkiego Postu

04 marca 2018

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
 2. Przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowo piątki o 6.00 i dla dzieci o godz.16.30. W każdą niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 16.00 (ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu). Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. W odpowiedzi na Papieską inicjatywę „24 godziny dla Pana” 9 marca w Archikatedrze Przemyskiej odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze sprawowaniem sakramentu pokuty, od 8.00 do 24.00.
 4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć paschaliki w cenie 7zł i baranki wielkanocne w cenie 5zł, które są wsparciem działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 5. Gazeta „Nasz Przemyśl” wydała specjalny numer poświęcony osobie arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka egzemplarzy tej gazety.
 6. W przyszłą niedzielę, 11 marca, po Mszy o godz.15.00 odprawimy Nabożeństwo w ramach nowenny przed obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 informuje, iż od 05 do 23 marca odbędą się zapisy dzieci do klas pierwszych. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 8. W dniach od 22 czerwca do 1 lipca 2018 organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes i La Salette. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy u o. Zbigniewa.
 9. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na rzecz naszej parafii i wspólnoty. Tacę z następnej niedzieli przeznaczymy na potrzeby remontowe w naszym klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony