4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

22 marca 2020

 1. Drodzy Parafianie i sympatycy naszego kościoła: w związku z realnym zagrożeniem koronawirusem zawieszamy do odwołania wszelkie spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych i klasztornych.

– zgodnie z ustawą, na nabożeństwach w Kościele nie może być zgromadzonych więcej niż 50 osób (wliczając w to celebransa, posługujących i organistę).

– Komunię św. udzielamy przy balaskach zgodnie z normami wskazanymi przez Kurię.

– zachęcamy do skorzystania z udzielonych dyspens przypominając, że kwarantanna szkolna obowiązuje dzieci i młodzież, przez cały czas bez wyjątków.

Zachęcamy do: włączenia się w Eucharystie transmitowane przez media (TVP1 godz. 7.00, 11.00 i 12.00 Anioł Pański, TV Polonia o godz. 13.00, TV Trwam o godz. 9.30 Polskie Radio pr. I o godz. 9.00 i transmisje internetowe np. Radia Fara) oraz wspólnej rodzinnej modlitwy.

–  załatwiania tylko najpotrzebniejszych spraw w Kancelarii

– potraktowania tego czasu jako swoistych rekolekcji w Kościele Domowym – wspólna rozmowa również o sprawach wiary, odnowienie wiadomości katechizmowych, wspólne nabożeństwa w domu: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy Różaniec dostępne w książeczkach do I Komunii św. lub źródłach internetowych.

 1. Woda święcona dla potrzeb wiernych znajduje się w zakrystii.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00.
 3. W związku z obecną sytuacją zachęcamy do wysłuchania rekolekcji transmitowanych w dniach 25-27 marca w TVP3 o godz. 20.40 zaraz po Mszy św. z Jasnej Góry.
 4. Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020). Prosimy już teraz korzystać z Sakramentu Pokuty. Specjalnie dla parafian posługa w konfesjonale odbywać się będzie codziennie od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie będzie udzielana Komunia św. o pełnych godzinach. W czasie przedświątecznym nie będzie możliwości wyspowiadania większej ilości osób.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni.
 6. Przypominamy o zmianie czasu na letni przyszłą sobotę.
 7. Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary.

Wszystkim Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha,  Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i cierpliwości.  

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony