4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

22 marca 2020

 1. Drodzy Parafianie i sympatycy naszego kościoła: w związku z realnym zagrożeniem koronawirusem zawieszamy do odwołania wszelkie spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych i klasztornych.

– zgodnie z ustawą, na nabożeństwach w Kościele nie może być zgromadzonych więcej niż 50 osób (wliczając w to celebransa, posługujących i organistę).

– Komunię św. udzielamy przy balaskach zgodnie z normami wskazanymi przez Kurię.

– zachęcamy do skorzystania z udzielonych dyspens przypominając, że kwarantanna szkolna obowiązuje dzieci i młodzież, przez cały czas bez wyjątków.

Zachęcamy do: włączenia się w Eucharystie transmitowane przez media (TVP1 godz. 7.00, 11.00 i 12.00 Anioł Pański, TV Polonia o godz. 13.00, TV Trwam o godz. 9.30 Polskie Radio pr. I o godz. 9.00 i transmisje internetowe np. Radia Fara) oraz wspólnej rodzinnej modlitwy.

–  załatwiania tylko najpotrzebniejszych spraw w Kancelarii

– potraktowania tego czasu jako swoistych rekolekcji w Kościele Domowym – wspólna rozmowa również o sprawach wiary, odnowienie wiadomości katechizmowych, wspólne nabożeństwa w domu: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy Różaniec dostępne w książeczkach do I Komunii św. lub źródłach internetowych.

 1. Woda święcona dla potrzeb wiernych znajduje się w zakrystii.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00.
 3. W związku z obecną sytuacją zachęcamy do wysłuchania rekolekcji transmitowanych w dniach 25-27 marca w TVP3 o godz. 20.40 zaraz po Mszy św. z Jasnej Góry.
 4. Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020). Prosimy już teraz korzystać z Sakramentu Pokuty. Specjalnie dla parafian posługa w konfesjonale odbywać się będzie codziennie od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie będzie udzielana Komunia św. o pełnych godzinach. W czasie przedświątecznym nie będzie możliwości wyspowiadania większej ilości osób.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni.
 6. Przypominamy o zmianie czasu na letni przyszłą sobotę.
 7. Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary.

Wszystkim Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha,  Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i cierpliwości.  

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony