3 Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020

 1. Drodzy Parafianie i sympatycy naszego kościoła: w związku z realnym zagrożeniem koronawirusem do odwołania zawieszamy wszelkie spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych i klasztornych.

-Zgodnie z ustawą na nabożeństwach w kościele nie może być zgromadzonych więcej niż 50 osób (wliczając w to celebransa, posługujących i organistę).

-Komunię świętą udzielamy przy balaskach zgodnie z normami wskazanymi przez Kurię.

-Zachęcamy do skorzystania z udzielonych dyspens przypominając, że kwarantanna szkolna obowiązuje dzieci i młodzież, przez cały czas bez wyjątków.

– Pamiętajmy, że wprowadzone środki zapobiegawcze są tylko i wyłącznie w trosce o nasze bezpieczeństwo. Apelujemy przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku, przestrzeganie wzmożonych środków ostrożności oraz podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Zachęcamy do włączenia się w Eucharystie transmitowane przez media (TVP1 godz. 7.00, 11.00 i 12.00 Anioł Pański, TV Polonia godz. 13.00, TV Trwam godz. 9.30 Polskie Radio pr. I godz. 9.00 i transmisje internetowe np. Radia Fara); zachęcamy również do wspólnej rodzinnej modlitwy.

– w kancelarii parafialnej załatwianie tylko najpotrzebniejszych spraw.

– prosimy o potraktowanie tego czasu jako swoistych rekolekcji domowych (wspólna rozmowa również o sprawach wiary, odnowienie wiadomości katechizmowych, wspólne nabożeństwa w domu: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy Różaniec dostępne nawet w książeczkach do I Komunii nie wspominając o źródłach internetowych)

 1. Poświęcenie wody dla potrzeb wiernych podczas każdej Mszy św. w niedziele, do czasu ustania zagrożenia.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Msza św. o uzdrowienia z 17 marca zostaje przeniesiona na inny termin o którym będziemy informować.
 4. Bóg Zapłać, za dzisiejsze ofiary.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym zazwyczaj gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości do ludzi.   Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony