5 Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

 1. Drodzy Parafianie i sympatycy naszego kościoła: w związku z realnym zagrożeniem koronawirusem zawieszamy do odwołania wszelkie spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych i klasztornych.

– Zgodnie z ustawą na nabożeństwach w Kościele nie może być zgromadzonych więcej niż 5 osób (nie wliczając w to celebransa, posługujących i organistę) dlatego na Eucharystię zapraszamy tylko osoby które zamówiły daną intencję mszalną.

– Komunię świętą udzielamy przy balaskach zgodnie z normami wskazanymi przez Kurię.

– Zachęcamy do skorzystania z udzielonych dyspens przypominając że kwarantanna szkolna obowiązuje dzieci i młodzież, przez cały czas bez wyjątków.

Zachęcamy do: włączenia się w eucharystie transmitowane przez media (telewizję, radio, internet)  oraz wspólnej rodzinnej modlitwy.

– przyjmowania komunii duchowej

– załatwiania tylko najpotrzebniejszych spraw w kancelarii parafialnej

– potraktowania tego czasu jako swoistych rekolekcji w Kościele Domowym – wspólna rozmowa również o sprawach wiary, odnowienie wiadomości katechizmowych, wspólne nabożeństwa w domu: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy Różaniec dostępne w książeczkach do I Komunii św. i internecie.

 1. Woda święcona dla potrzeb wiernych znajduje się w zakrystii.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowo w piątki o godz. 6.00. Zachęcamy do duchowej jedności na modlitwie w tym czasie.
 3. Spowiedź i Komunia Wielkanocna: obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020). Prosimy już teraz korzystać ze spowiedzi. Specjalnie dla parafian posługa w konfesjonale odbywać się będzie od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 17.00. W czasie przedświątecznym nie będzie możliwości wyspowiadania większej ilości osób.
 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba oraz Archidiecezjalna Rozgłośnia Radio Fara zapraszają na rekolekcje dla młodzieży transmitowane na żywo przez cztery kolejne dni, począwszy od wtorku 31 marca 2020 o godzinie 12.20 na kanale YouTube: Radio FARA, MRutkowski oraz na Facebooku: Radio FARA, SNE AP oraz fara.tv, a także na antenie Radia FARA
 5. Zapraszamy także wszystkie dzieci na rekolekcje, które poprowadzi ks. Robert Ryba. Rekolekcje będą transmitowane przez pięć kolejnych dni, począwszy od poniedziałku 31 marca 2020 w godzinach 9.00, 14.00 i 19.30 na kanale YouTube: Radio FARA na Facebooku: Radio FARA oraz fara.tv, a także na antenie Radia FARA
 6. Bóg Zapłać, za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy przede wszystkim tym osobom, które rozumiejąc trudną sytuację w obecnym czasie, zechciały złożyć ofiary na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wszystkim Wiernym zazwyczaj gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i cierpliwości.  

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony