33 Niedziela Zwykła

14 listopada 2021

 1. Pamiętajmy, że w kościele, poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla uczniów klas siódmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.45.
 3. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed
  i po Mszach świętych). Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 4. Przez 8 dni dowolnie wybranych w listopadzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 5. W najbliższą sobotę będzie miała miejsce kapituła wyborcza we wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich istniejącego przy naszym klasztorze. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach, którzy będą wybierać przełożonych wspólnoty na nową kadencję. Prośmy o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski by tercjarze zawsze z zapałem wstępowali w ślady swego założyciela – św. Franciszka z Asyżu.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla. Jak co roku, w uroczystość kończącą rok liturgiczny, podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń ministranckich.
 7. Z inicjatywy Abpa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
 8. Zapraszamy uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania 15 listopada (poniedziałek), na modlitwy za zmarłych o godz. 17.10, Drogę Krzyżową i Mszę św.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, zrozumienie i za wszelkie gesty życzliwości. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich w kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony