Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021

 1. Pamiętajmy, że w kościele, poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jak co roku, w uroczystość kończącą rok liturgiczny, podczas Mszy św. o godz. 11.45 będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń ministranckich.
 3. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 4. Przez 8 dni dowolnie wybranych w listopadzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 5. Wczoraj miała miejsce kapituła wyborcza we wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nową przełożoną została wybrana siostra Elizabeth Topash. Pamiętajmy w modlitwach o tercjarzach prosząc o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego by z zapałem wstępowali w ślady swego założyciela – św. Franciszka z Asyżu.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny. Msze roratnie odprawiać będziemy o godz. 7.00 rano. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 7. Z inicjatywy Abpa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, zrozumienie i za wszelkie gesty życzliwości.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony