31 Niedziela Zwykła

31 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii niedzielę misyjną. Gościmy o. Nikodema Gdyka – sekretarza ds. misji w naszej prowincji zakonnej. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia dzieł misyjnych. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
 3. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed i po Mszach świętych). Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30. Na Cmentarzu Głównym Msza św. i nabożeństwo za zmarłych o godz. 14.00. W naszym Kościele, tego dnia, nabożeństwo za zmarłych o godz. 18.30
 5. We wtorek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłychMsze św. odprawiamy jak w dzień powszedni.
 6. Przez 8 dni dowolnie wybranych w listopadzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 2 listopada.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 9. Chłopców pragnących zasilić szeregi grupy ministrantów prosimy o kontakt z o. Cyprianem – opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, modlitwy, każde dobre słowo oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony