31 Niedziela Zwykła

31 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii niedzielę misyjną. Gościmy o. Nikodema Gdyka – sekretarza ds. misji w naszej prowincji zakonnej. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia dzieł misyjnych. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
 3. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed i po Mszach świętych). Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30. Na Cmentarzu Głównym Msza św. i nabożeństwo za zmarłych o godz. 14.00. W naszym Kościele, tego dnia, nabożeństwo za zmarłych o godz. 18.30
 5. We wtorek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłychMsze św. odprawiamy jak w dzień powszedni.
 6. Przez 8 dni dowolnie wybranych w listopadzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 2 listopada.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 9. Chłopców pragnących zasilić szeregi grupy ministrantów prosimy o kontakt z o. Cyprianem – opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, modlitwy, każde dobre słowo oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony