30 Niedziela Zwykła

24 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. W tym roku spotkania kandydatów do bierzmowania będą się odbywały po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie uczniów z klasy VIII B Szkoły Podstawowej nr. 5.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe odprawiane codziennie półgodziny przed wieczorną Msza św. Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi różaniec w poniedziałki; dzieci we wtorki i czwartki; Akcja Katolicka w środy; członkowie Róż Żywego Różańca w piątki.
 4. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed i po Mszach świętych). Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 5. Chłopców pragnących zasilić szeregi grupy ministrantów prosimy o kontakt z o. Cyprianem – opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. Za tydzień (31X) obchodzić będziemy w naszej parafii niedzielę misyjną. Będziemy gościć o. Nikodema Gdyka – sekretarza ds. misji w naszej prowincji zakonnej, który opowie o Misjach Franciszkańskich i o Ziemi Świętej. Będzie to okazja by wesprzeć, również materialnie, dzieła misyjne. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
 7. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony