29 Niedziela Zwykła

17 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych będzie zbierało datki na rzecz realizacji integracyjnego żłobka „Muszelka” w Jarosławiu.
 3. Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odprawiona zostanie dzisiaj o godz. 15.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. W tym roku spotkania kandydatów do bierzmowania będą się odbywały po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie uczniów z klasy VIII.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi różaniec w poniedziałki, dzieci we wtorki i czwartki, Akcja Katolicka w środy, członkowie Róż Żywego Różańca w piątki.
 6. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed i po Mszach świętych). Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00. Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 7. Dzisiaj o godz. 15.30 z kościoła Franciszkanów Konwentualnych w Przemyślu wyruszy pokutno-wynagradzająca procesja różańcowa. Podczas wydarzenia, wierni będą modlić się w intencji synodu (szczegóły na plakacie).
 8. Chłopców pragnących zasilić szeregi grupy ministrantów prosimy o kontakt z o. Cyprianem – opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 9. Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza parafian w ich domach. W zakrystii można zgłosić chęć wizyty. Niech nawiedzenie rodzin stanie się okazją do wspólnej modlitwy kościoła domowego.
 10. W ostatnią niedzielę października (31X) obchodzić będziemy w naszej parafii niedzielę misyjną. Będziemy gościć o. Nikodema Gdyka – sekretarza ds. misji w naszej prowincji zakonnej.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony