28 Niedziela Zwykła

10 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Zwyczajem minionych lat podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, można będzie wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Fundacja wspiera poprzez stypendia uzdolnioną młodzież.
 3. W tym roku spotkania kandydatów do bierzmowania będą się odbywały po Mszach św. dla dzieci o godz.  11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie uczniów z klasy VII.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe odprawiane codziennie o godz.  17.30. Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi różaniec w poniedziałki, dzieci we wtorki i czwartki, Akcja Katolicka w środy, członkowie Róż Żywego Różańca w piątki.
 5. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u br. Dominika (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 6. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą odczytywane od 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 7. Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych będzie zbierało datki na rzecz realizacji integracyjnego żłobka „Muszelka” w Jarosławiu.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe i konserwatorskie w naszym kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2023: Waleria Pomianek, Maria Góra, Stanisław Dubiel; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
 • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony