27 Niedziela Zwykła

03 października 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz poświęcenie różańców dzisiaj podczas Mszy św. o godz.  11.45.
 3. W tym roku spotkania kandydatów do bierzmowania będą się odbywały po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie uczniów z klasy VI.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 upamiętnimy odejście z tego świata do nieba św. Franciszka z Asyżu odprawiając tradycyjne nabożeństwo Transitus. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 5. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów). Msze św. odprawiamy jak w dzień powszedni.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi różaniec w poniedziałki, dzieci we wtorki i czwartki, Akcja Katolicka w środy, członkowie Róż Żywego Różańca w piątki.
 7. W miesiącu październiku kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii św. Trójcy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października. (Szczegóły w gablocie).
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. Podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, można będzie wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Fundacja wspiera poprzez stypendia uzdolnioną młodzież.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe i konserwatorskie w naszym kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony