26 Niedziela Zwykła

26 września 2021

 1. Pamiętajmy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Już tylko dzisiaj ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. Od przyszłej niedzieli na godz. 13.30 zapraszamy szczególnie młodzież.
 3. Spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII z naszej parafii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45.
 4. W tym roku spotkania kandydatów do bierzmowania będą się odbywały po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca.
 5. Msza św. zbiorowa za zmarłych odprawiona zostanie w poniedziałek o godz. 18.00. Kartki z imionami prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. Od piątku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki, III Zakon w poniedziałki, Akcja Katolicka w środy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia duchowego w sakramencie Pokuty i Eucharystii. W piątek udamy się do chorych od godz. 9.00. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec o godz. 8.00.
 8. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.45.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 upamiętnimy odejście z tego świata do nieba św. Franciszka z Asyżu odprawiając tradycyjne nabożeństwo Transitus. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 10. Karmelici Bosi zapraszają do udziału w „Deszczu Róż” w wigilię uroczystości św. Teresy – 30 września o godz.19.30. (Szczegóły na plakacie).
 11. W miesiącu październiku kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii św. Trójcy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października. (Szczegóły w gablocie).
 12. Urząd Miasta Przemyśla informuje, że dla łatwiejszego wypełnienia obowiązku spisu powszechnego, w czwartek (30 września) można będzie skorzystać ze „Spisobusu” na Rynku Głównym od godz. 12.00 do 17.00.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony